Spółdzielnia węglowa w New Crofton w UK

Przykład dobrego gospodarowania majątkiem narodowym przez członków Spółdzielni w Wielkiej Brytanii. Trend Spółdzielni (Kooperatyw) w Unii Europejskiej jest w ostatnim czasie dość powszechny i gromadzi coraz więcej zwolenników.Na chwilę obecną działa ich około 200 przy czym żadna w Polsce, kraju który jest Europejskim zagłębiem węglowym.Może czas zacząć myśleć po gospodarsku i nie czekając aż Unia nam coś da a tym bardziej zabierze sami zabrać się do pracy.Pomysł choć podpatrzony jest godny naśladowania.Już niedługo więcej informacji na ten temat na stronie www.KWKWspolnota.pl

DO DZIEŁA ! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO SPÓŁDZIELNI !!!

Jastrzębska Spółka Węglowa, ciąg dalszy.

Szanowni Górnicy i mieszkańcy Śląska. Ucieka a właściwie wymyka nam się z rąk to co było solą tej ziemi. JSW a następnie KW i KHW, ponieważ są to organizmy powiązane poprzez działania lobby, skrzętnie przygotowywany scenariusz doprowadził Polską branżę węglową na skraj upadku, a właściwie przejęcia przez obligatariuszy i pseudo akcjonariat rozproszony. Może dla zwykłego górnika to nic znacząco ważnego ale dla Premiera i rządu w osobie Ministra Skarbu, który jest zarządcą tego majątku z mocy prawa jest sprawą zasadniczą. Nie zakładam by byli to ludzie na wskroś źli ale w zaniechaniu i braku dobrej woli także leży wina! Aż ciśnie się na usta słynne twierdzenie „nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania”.
Chcę jednoznacznie oświadczyć, że jest w Polsce grupa ludzi która upomni się o to co zostanie z polskiego majątku w sposób przestępczy zagrabiona.

Szyb w błocie

 

 

 

 

Continue reading

Przekręt wszech czasów…..

Kopalnia szyb-Maciej_Mutwil 3Moje starania polityczne o podjęcie działań w/s węgla przynoszą skutek.Może nie trzęsienie ziemi ale coś drgnęło.Doskonały fachowiec,ekspert a prywatnie mój przyjaciel Krzysztof Tytko zdiagnozował problem i przedstawił program naprawczy branży górniczej.Nie koniecznie cała branża ale może Kompania Węglowa lub którakolwiek kopalnia w rękach tego eksperta i sprawnego menagera to nadzieja,że Polak dla Polski może i umie.W składzie Jacek Żalek,Krzysztof Tytko,Arkadiusz Szymanek,Grzegorz Chocian i moja skromna osoba zdiagnozowaliśmy problem i szukamy politycznej akceptacji za pośrednictwem mediów. Może nowy rząd zainteresuje się tematem.

Poniżej przedstawiamy nasze stanowisko :

wPolityce.pl „Przekręt wszech czasów……….”.

Nasz poseł w okr.31 Wojciech Kosiba

Nasz człowiek w okręgu 31. Znam Wojciech Kosiba i wiem,że nie zawiedzie.Zgłosił na Zjeździe Krajowym Polska Razem uchwałę w temacie ratowania górnictwa i już to daje mu mój głos a powinien wszystkich górników i ich bliskich. Inni wiele mówią On idzie do Sejmu by zmienić Śląsk.
Kto czyta hasła obecnych posłów na słupach ulicznych zastanawia się co robili przez ostatnie 8 lat, dziś mówiąc „Śląsk” powinno ich PO -kręcić.Apel do wszystkich mieszkańców województwa.NIE DAJCIE SOBĄ PO-miatać przez kolejne 4 lata.Zarząd Regionu Śląskiego Polska RazemNa zdj.pierwszy z prawej-Wojciech Kosiba lista nr 1 poz.16  GŁOSUJ !!!

http://wojciechkosiba.com.pl/

 

Co tam w węglu piszczy ?

O węglu,bankach i „szansach” na zmarnowane życie Polaków.Do dziś a walczymy z grupą ekspertów od energetyki o posłuch najważniejszych ludzi w kraju pies z kulawą nogą nie odpowiedział na nasze wołanie.Zaniechanie jest zbrodnią której dopuszczają się osoby które są nam znane z imienia i nazwiska a które nie robią nic by Polskie społeczeństwo mogło się naprawdę bogacić.Wykorzystaliśmy wszystkie środki aby zainteresować sprawą rząd,polityków i media.Żadna z opcji nie jest zainteresowana tematem.Są pojedyncze osoby które wypowiadają się na poruszane przez nas tematy ale albo stoją po niewłaściwej stronie czyli zachodnich lobby albo boją się o własne krzesło.Kolejny dobry artykuł ludzi którzy wiedzą co w węglu piszczy ale nie zrobią żadnego kroku by cofnąć bieg fatalnych zdarzeń.

Banki rządzą w Kompanii Węglowej Pakiet klimatyczny – A. GierekKopalnia szyb-Maciej_Mutwil 3

Wizja zadań Polski Razem w woj.śląskim

PROGRAM DZIAŁAŃ POLSKA RAZEM W WOJ. ŚLĄSKIM

Jak przystało na Region główne tematy to górnictwo i energetyka ale na miarę dzisiejszych czasów i Unijnego prawa. Ponadto skupiamy w naszych szeregach wielu prawników i chcemy być także głosem w sprawach szeroko rozumianego Prawa. Mamy powołane grupy eksperckie którym nie było dane wystąpić jako prelegenci na Konwencji w Katowicach ale ich opracowania zostały wykorzystane. Przyjęto opracowanie prof. Arkadiusza Szymanka w dziedzinie energetyki. Chcemy powołać także inne grupy ekspertów zwłaszcza w tematach które poruszone zostały w panelach głównych Konwencji.
Takie działanie pozwoli skupić na Nas uwagę mieszkańców woj. śląskiego i dać szansę działania ludziom którzy mają wiedzę i chcą działać w grupie osób Polska Razem w naszym województwie. Powołamy takie grupy i wyznaczymy osoby do ich koordynacji a same opracowania mogą być wykorzystane w ramach ewoluowania czy zmian systemowych. Jest także temat, który niezależnie od preferencji zawodowych jest wspólny a jest nim nasze woj. śląskie i jego promocja. Nie mamy się czego wstydzić ale także musimy usilnie pracować nad stereotypami które przylgnęły do Śląska.
W regionie zaś szukamy tych punktów wspólnych które łączą regiony Podbeskidzia i Częstochowy z regionem Śląska by nie odczuwali wykluczenia czy gorszego traktowania a taka jest ostatnio atmosfera.
Promocja Podbeskidzia jako regionu turystycznego to za mało bo on taki jest i nadal będzie, ale to także silny region gospodarczo i zaawansowany technologicznie na tyle, że jest się czym chwalić w świecie.
Częstochowa to także ośrodek kultury i nauki. Politechnika Częstochowska wymaga takiej uwagi Urzędu Marszałkowskiego i parlamentarzystów z woj. Śląskiego aby przy Uniwersytecie Śląskim czy Politechnice Śląskiej być znaczącym ośrodkiem kształcenia młodzieży.
Zagłębie zaś choć nadal sztucznie odcięte od Śląskiego organizmu Brynicą wcale nie musi się kurczowo trzymać z góry nałożonego separatyzmu lokalnego. Sami zagłębiacy, zaś ostentacyjnie demonstrują regionalną odmienność i traktują Brynicę jak coś co naturalnie oddziela.
Jest wiele różnic i wiele animozji, które dzielą, dają powód do kłótni czy nawet nienawiści, ale nikt za nas samych tego nie zmieni. Nie należy czekać aż władza centralna czy jakaś ustawa poprawi relacje jak sami zainteresowani nie będą skorzy do pozytywnych zmian.Z inicjatywy działaczy Polska Razem w woj.Śląskim powstała koncepcja zorganizowania konferencji „Co Śląsk może dać Polsce” czyli taka Śląska oferta dla Polaków.
Przed nami wiele pracy i wysiłków by krok po kroku zmieniać ten Nasz konglomerat i nazwać go jak kiedyś GOP – Górnośląski Okręg Przemysłowy. Zresztą jaka zwał tak zwał, byle razem dla Polski razem bo tylko w jedności jest siła.Nowe technologie węglowe,zgazowanie węgla czy biogazowanie odpadów to przyszłość dla regionu i miliony nowych miejsc pracy. Powstający Think Tank „Clean Energy,Claea Water,Good Life” to oś koła napędowego naszej regionalnej gospodarki.Tworzymy taki organizm by zdynamizować działania myśli technicznej z działaniami gospodarczymi rządu i zaktywizować tą społeczność, która domaga się tego rozwoju.Beneficjentami tych działań mają być Urząd Marszałkowski i Prezydenci miast a w efekcie końcowym cała gospodarka narodowa.

Kazimierz Płotkowski
Przewodniczący Zarządu Regionu
Polska Razem Zjednoczona Prawica.

Raport Adamczyka cz. III górnictwo i energetyka.

Kolejna odsłona rządowego zaniechania, parlamentarnej obojętności i „ciepłej wody” zmanipulowanych Polaków.

RAPORT ADAMCZYKA III – pdf

Raport Adamczyka jest już trzecim opracowaniem które diagnozuje problem i przedstawia rozwiązanie. Jedyna wada to brak woli politycznej władzy w III RP.

 

 

 

Niemiecka dochodowa a Polska przynosi straty ?

Kolejny przykład jak można zrobić biznes na tym co naszej władzy ciąży.Trochę żartobliwie ale żarty się kończą tak jak dobiega końca 100-lecie odzyskania niepodległości którą tracimy na zawsze.Już niedługo a Polski przemysł stanie się silny gospodarczo ale to nie Polacy będą beneficjentami tego dobra a obcy kapitał w zwasalizowanej Polsce.Co stało się z Polakami ,że stali się na takie działania obojętni ?

Nowa dochodowa Kopalnia na Śląsku

Continue reading