Krupiński to jedynie przykład…

Już nic mnie nie przekona,że Polskie górnictwo ma być Polskie jedynie z nazwy a właścicielem ma być sąsiad zza Odry. Od 29 lat mamy „demokrację III RP” wszystko zmierza do tego by Polaków okraść z majątku rękami właśnie tych, którzy się za Niemieckie srebrniki sprzedali. Prawda jest niewygodna bo obnaża słabość decydentów i nawet PIS i ostatnia nadzieja Jarosław Kaczyński nie słuchają ludzi, którzy im zawierzyli.Nigdy nie zabiegałem o stanowisko ale wysłuchanie co mamy jako eksperci do powiedzenia.

Niemcy go pragną a Polska go nie chce.

Dzieje się z Polskim górnictwem źle i nic nie dają zaklinanie rzeczywistości i płomienne mowy ludzi za to odpowiedzialnych. Może należy zacząć od przypomnienia historii aby pokazać ,że o to o co My jako Komitet Obywatelski walczymy toczone były i są nadal wojny.

Hitler najechał na Polskę a potem na Rosję tylko z jednego powodu: ropa naftowa, gaz ziemny i węgiel, bez których Niemcy nie mogliby zapewnić sobie bezpieczeństwa energetycznego. Wojny w Iraku, Iranie, Libii toczące się pod przykrywką walki o wolność i demokrację, de facto toczą się o zasoby energetyczne tych państw. To samo dzieje się teraz w Syrii Continue reading

Czwarta Rewolucja Przemysłowa – szansa czy zagrożenie.

roboty-fot Musimy pamiętać, że innowacje i technologia nie są wartością większą niż ludzie.Może niedoceniani i marginalizowani ale  jednak wszystko co się robi, robi się głównie dla tych ludzi.Czwarta rewolucja przemysłowa na pewno przekreśli nasze dotychczasowe wartości  bo z pogardą odnosi się do takiej wartości jak : praca, społeczność, rodzina i tożsamość – lub nada im nowe znaczenie wypełniając je  takim pojęciem jak świadomość moralna czy grupowa. Powinniśmy upewnić się, że podstawą naszych indywidualnych i grupowych zachowań zarówno na rynkach- kapitałowych  i  finansowych są powszechnie akceptowane wartości  etyczne i standardy moralne. Continue reading

Jadwiga Emilewicz nasz najlepszy „Start-up”

Dla mnie minister Jadwiga Emilewicz to jeden z najlepszych „StartUp-ów” w Polskiej polityce.O dziwo największy rozwój wiedzy i intelektu, którego jestem świadkiem.Kobieca intuicja poparta wiedzą dała efekt.W Polska Razem jest wiele ukrytych talentów którym nie dano zaistnieć .Arkadiusz Szymanek,Krzysztof Tytko i Roman Borecki to tylko czubek góry lodowej w Naszych  szeregach.O Jadwidze Emilewicz miałem zdanie przeciętne ale była to opinia o osobie która pod płaszczykiem skromności nie była widoczna.Teraz gdy kieruje w Ministerstwie Rozwoju innowacją pokazała ,że gdzie chłop nie może tam „babę ” pośle i dobrze.Nieskromnie powiem- Jadwiga Emilewicz to wschodząca gwiazda Polskiej polityki. W załączniku doskonała diagnoza i szansa dla naszej gospodarki oczami właśnie Pani Minister.

Jadwiga Emilewicz o Start Up

Go Global – windows the world

NCBR i Go Global

Wsparcie z NCBR może zostać przeznaczone na opracowanie i wstępną weryfikację strategii wejścia na rynki światowe. USPTC jest jednym z partnerów NCBR w GO_GLOBAL. W ramach programu US-Poland Innovation HUB USPTC prowadzi kompleksowe działania w zakresie międzynarodowej akceleracji przedsiębiorstw w sektorze B+R. To Polskie okno na świat i szansa na rozwój polskiej marki w świecie.